Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Закон № 566-IX "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів" набрав чинності 14 травня 2020 року.
13 травня 2020 у газеті "Голос України" офіційно опубліковано Закон № 566-IX "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів", яким виключено положення щодо застосування штрафних балів як одного з видів адміністративних стягнень. Депутати прийняли його 24 квітня.
Документом виключаються з КУпАП норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується п. 2-1 ч. 1 ст. 24, ч. 2 ст. 27, ст. 27-1, а також абзаців 2 ч. 1 та 2 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до чинної ст. 27-1 КпАП штрафні бали є стягненням, що накладається на громадян за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
Зокрема, це стосується адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122 КпАП, у тому числі:
- перевищення встановлених обмежень швидкості дорожнього руху транспортних засобів;
- порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг;
- порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів;
- ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах;
- порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками тощо.
Відповідно до чинної ст. 27 КпАП, застосування штрафних балів передує застосуванню адміністративного стягнення у виді штрафу.
Зазначається, що ситуація, за якої особа не несе відповідальності за неодноразові порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху не лише не сприяє дотриманню учасниками дорожнього руху встановлених правил, а навпаки, створює почуття безкарності та спонукає до наступних порушень. Це прямо протирічить положенням ст. 23 КпАП, відповідно до якої адміністративне стягнення застосовується, зокрема, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН
Прес-служба суду.