Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», який набрав чинності з 1 січня 2023 року, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 гривень.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Про те, які саме судові збори та на які суми зазнали змін, розповідає у своїй консультації фахівчиня зі зв'язків із громадськістю та пресою Кам'янського місцевого центру з надання БВПД, що на Дніпропетровщині, Марія Ростова.
За подання фізичною особою до суду позовної заяви:
майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру ПМ для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);
немайнового характеру доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);
"Судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складатиме - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1073,60 грн. За заяву про поділ майна при розірванні шлюбу доведеться заплатити 1 % вартості позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше трьох його розмірів розмірів для працездатних осіб - не менше 1073,60 грн та не більше 8052 грн", - йдеться в консультації.
0,2 розміру прожиткового мінімуму - 536,80 грн - сплачуватимуть фізичні працездатні особи за подання до суду таких заяв:
у справах окремого провадження;
про забезпечення доказів або позову;
про перегляд заочного рішення;
про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду;
про роз'яснення судового рішення, які подано.
Розгляд заяви про видачу судового наказу обійдеться у 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 268,40 грн, а за скасування такого наказу доведеться сплатити 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 134,2 грн.
За заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України встановлено судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 536,80 грн.
Подання апеляційної скарги на рішення суду обійдеться 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги; касаційної - 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
А от подання фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду коштуватиме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме - 536,80 грн).
За повторну видачу копії судового рішення доведеться сплатити 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу - 8,05 грн.
Прес-служба суду
Джерело: Ліга.Закон