flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кабмін пропонує посилити кримінальну відповідальність за злочини проти довкілля

08 жовтня 2021, 10:45

Уряд схвалив законопроект про зміни до Кримінального кодексу в частині посилення кримінальної відповідальності за злочини проти довкілля.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів пояснили, що вперше відбувся комплексний перегляд розділу 8 Кримінального кодексу. Така робота була проведена спільно з правоохоронними органами, Спеціалізованою екологічною прокуратурою та суддями.

У розділі 8 Кримінального кодексу передбачено посилити відповідальність за вчинення злочинів проти природи та доповнити ще трьома новими статтями:

  • ст. 246-1 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»;
  • ст. 246-2 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»;
  • ст. 246-3 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об'єктів тваринного або рослинного світу».

«Охорона довкілля потребує комплексних рішень. Щоб зменшити негативний вплив від людської діяльності на довкілля, держава повинна застосовувати такий важіль впливу, як кримінальна відповідальність. До цього часу кримінальні злочини проти природи належали до правопорушень невеликої тяжкості. Тепер ми значно посилюємо санкції для невідворотності покарання», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля або без ліцензії (із її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, покаранням буде обмеження волі на строк від 1 року до 3 років або позбавлення волі на той самий строк. З позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також передбачено посилення відповідальності за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов'язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо. У разі негативного впливу на здоров'я людей, рослинний і тваринний світ, або заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі. За відповідні дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч НМДГ або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або обмеженням волі на строк до 3 років.

Прес-служба суду

Джерело: Ліга.Закон